Sprawca wypadku nie ma polisy OC lub jest nieznany?
Dochodzimy odszkodowań po wypadku, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i nie został ustalony lub nie miał ważnej polisy OC. Skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami

Bezpłatne konsultacje. Zadzwoń!

Odszkodowaia   +48 501 788 655

Odszkodowania +48 58 717 47 47

Odszkodowania   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odszkodowania   Formularz kontaktowy

Skuteczne dochodzenie odszkodowań

Jesteś tu:

Odszkodowanie za wypadek przy pracy rolniczej

Odszkodowanie za wypadek przy pracy rolniczej

Odszkodowania powypadkowe Odszkodowanie za wypadek przy pracy rolniczej KRUS

Odszkodownaia Gdańsk Odszkodowanie z OC rolnika

Odszkodowanie za wypadek Co to jest wypadek przy pracy rolniczej i kiedy ma miejsce?

Odszkodownaia Gdańsk Zgłoszenie wypadku przy pracy lub w gospodarstwie rolniczym

Odszkodownaia Gdańsk Postępowanie powypadkowe - dowodowe w KRUS

Odszkodownaia Gdańsk Postępowanie powypadkowe - orzecznicze lekarskie KRUS 

Zagrożenia wypadkowe w rolnictwie

 

Odszkodowania rolniczeOd wielu lat rolnictwo pod względem wypadkowości znajduje się na wysokim miejscu obok takich gałęzi polskiej gospodarki jak górnictwo i budownictwo. Wysoki współczynnik wypadkowości w gospodarstwach rolnych - 11 wypadków na 1000 ubezpieczonych w 2012 roku - wynika z natury pracy rolnika. Praca w gospodarstwie rolnym charakteryzuje się wysoką złożonością czynności oraz zmiennością warunków i okoliczności w jakich jest wykonywana. Natłok i zróżnicowanie prac, które wykonuje rolnik w ciągu dnia sprawia, że lista niebezpieczeństw i zagrożeń wypadkiem jest bardzo obszerna. Prace na specjalistycznych maszynach, przy produkcji zwierzęcej lub uprawie roślin, praca w hałasie, zapyleniu, w różnorodnych warunkach klimatycznych - wszystkie te czynniki mogą być przyczyną utraty zdrowia w wyniku wypadku przy pracy rolniczej lub powstania choroby zawodowej, a niekiedy nawet wypadku ze skutkiem śmiertelnym.


Dodatkowym istotnym czynnikiem ryzyka wypadkowego jest nienależyty porządek w obejściu lub zła organizacja pracy w gospodarstwie. Te okoliczności niejednokrotnie skutkują tragicznymi konsekwencjami na zdrowiu osób pracujących w gospodarstwie, domowników, osób bliskich rolnika, czy też innych osób postronnych.

Wypadek rolniczy - OdszkodowanieWedług statystyk do zdarzeń wypadkowych w rolnictwie najczęściej dochodzi na skutek upadków (ok. 50% wszystkich wypadków), czyli w efekcie potknięcia, poślizgnięcia, upadku z wysokości oraz ze środków transportu. Następne 12% wypadków jest wynikiem uderzenia, przygniecenia i pogryzienia przez zwierzęta, natomiast wypadki śmiertelne najczęściej są skutkiem uderzenia, pochwycenia, bądź przejechania przez środek transportu w ruchu (przyczyny 12 % wypadków).


Uwzględniając powyższe warto pamiętać, iż każdy pokrzywdzony i poszkodowany na mieniu lub osobie w wypadku przy pracy rolniczej albo w wypadku w gospodarstwie rolnym ma prawo dochodzić roszczeń odszkodowawczych w celu zrekompensowania poniesionych strat. Zakres roszczeń, jak i podmiot od którego tych roszczeń należy dochodzić, każdorazowo zależą od okoliczności oraz miejsca nieszczęśliwego zdarzenia.


Nie jest możliwym, aby opisać tu wszystkie dopuszczalne scenariusze nieszczęśliwych zdarzeń jakie występują przy pracach rolniczych oraz w gospodarstwach rolnych. Dlatego jeżeli jesteście Państwo osobą poszkodowaną przy pracy związanej z gospodarstwem rolnym lub przydarzył się Państwu wypadek w gospodarstwie rolnym i zostaliście pokrzywdzeni, zapraszamy do kontaktu z Recompensa Partner. Nasi specjaliści ds. odszkodowań oraz doświadczeni prawnicy odpowiedzą na Państwa pytania bez jakichkolwiek opłat.

Znajdź nas na Google +

Znajdź nas na Twitterze

Znajdź nas na Facebooku