Sprawca wypadku nie ma polisy OC lub jest nieznany?
Dochodzimy odszkodowań po wypadku, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i nie został ustalony lub nie miał ważnej polisy OC. Skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami

Bezpłatne konsultacje. Zadzwoń!

Odszkodowaia   +48 501 788 655

Odszkodowania +48 58 717 47 47

Odszkodowania   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odszkodowania   Formularz kontaktowy

Skuteczne dochodzenie odszkodowań

Jesteś tu:

Ustalenie wysokości odszkodowania

 

Ustalenie wysokości odszkodowania

Odszkodowanie z OCWysokość szkody majątkowej ustalana jest w oparciu o tzw. metodę dyferencyjną (różnicową). Zastosowanie tej metody polega na tym, że porównuje się stan majątku poszkodowanego istniejący po zdarzeniu, z którego szkoda wynikła, z hipotetycznym stanem majątku poszkodowanego, który istniałby, gdyby owo zdarzenie nie nastąpiło. Wysokość szkody jest różnicą pomiędzy wartością tych stanów majątkowych. Należy przy tym pamiętać, że punktem wyjścia takiego porównania jest całokształt stosunków majątkowych poszkodowanego, a nie jedynie mienie/majątek, przeciwko któremu zdarzenie szkodzące było bezpośrednio skierowane.

Naprawienie szkody majątkowej powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu. Jeżeli zaś naprawienie szkody ma nastąpić w pieniądzu, wysokość odszkodowania powinna być ustalona według cen z daty ustalenia odszkodowania, chyba że szczególne okoliczności wymagają przyjęcia za podstawę cen istniejących w innej chwili (art. 363 § 1 i 2 k.c.)

W przypadku szkód majątkowych osoby poszkodowane muszą zdawać sobie sprawę, iż zakłady ubezpieczeń najczęściej oferują niepełne odszkodowania na podstawie zaniżonych kosztorysów sporządzonych przez pracowników tych towarzystw ubezpieczeń lub osób działających na ich zlecenie. Jeśli Państwo, zostaliście poszkodowani i dążycie do uzyskanie pełnego, należnego Państwu odszkodowania, sugerujemy skontaktować się z profesjonalistami w zakresie dochodzenia odszkodowań, jakimi dysponuje firma Recompensa Partner Odszkodowania. Zapraszamy.

Znajdź nas na Google +

Znajdź nas na Twitterze

Znajdź nas na Facebooku