Odszkodowania powypadkowe
Miałeś wypadek? Należy Ci się odszkodowanie! Zgłoś się do nas. Skutecznie i profesjonalnie odzyskujemy odszkodowania z OC oraz AC od firm ubezpieczeniowych.

Skontaktuj się z nami

Bezpłatne konsultacje. Zadzwoń!

Odszkodowaia   +48 501 788 655

Odszkodowania +48 58 717 47 47

Odszkodowania   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odszkodowania   Formularz kontaktowy

Skuteczne dochodzenie odszkodowań

Odszkodowania powypadkowe

Jesteś tu:

Odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy

Odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy

Odszkodowania powypadkowe Roszczenia odszkodowawcze i świadczenia społeczne

Odszkodowanie za wypadek Co to jest wypadek w drodze do lub z pracy?

Odszkodownaia Gdańsk Postępowanie w przypadku zaistnienia wypadku w drodze do lub z pracy 

Wypadek w drodze do pracy - odszkodowanieWypadki w drodze do pracy lub z pracy do końca 2002 roku był traktowane na równi przez jedną ustawę wraz z wypadkami przy pracy, a poszkodowanym w tych zdarzeniach przysługiwał taki sam szeroki zakres roszczeń odszkodowawczych wobec organu rentowego- ZUS. Od 1 stycznia 2003 r. obowiązują przepisy ustawy z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. Nr 199, poz. 1673), tzw. ustawy wypadkowej. Obecne przepisy nowej ustawy wypadkowej odnoszą się jedynie do wypadków zakwalifikowanych do kategorii wypadków przy pracy, a świadczenia przewidziane w tej ustawie przysługują ubezpieczonemu, którego niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową. Ustawa ta nie przewiduje przyznawania przewidzianych w niej świadczeń ubezpieczonym, którzy ulegli wypadkom w drodze do lub z pracy. Ta grupa poszkodowanych straciła istotnie na zmianach prawnych, tracąc m.in. możliwość dochodzenia jednorazowego odszkodowania z ZUS. Poszkodowani w wypadkach w drodze do pracy lub z pracy nie zostali jednak całkowicie pozbawieni dodatkowej ochrony prawnej (ponad ogólne zasady Kodeksu Cywilnego), która obecnie wynika przede wszystkim z przepisów o ubezpieczeniach społecznych.

 

Znajdź nas na Google +

Znajdź nas na Twitterze

Znajdź nas na Facebooku